Penzion Lenka - ubytování Jizerské hory Penzion Lenka - ubytování Jizerské hory

Aktivity

Penzion Lenka – zimní dovolená v Jizerských horách

Lyžařský areál Bukovka je v těsné blízkosti penzionu, až k němu sjedete pohodlně na lyžích, takže žádné nepohodlné šlapání s lyžemi na zádech. Můžete zde využít 3 lyžařské vleky s přepravní kapacitou 1800 osob za hodinu.


Zmíněný areál Bukovka je vhodný jak pro začátečníky – malá poma, tak i pro náročné – kotva. Pro případ omezeného provozu nebo špatných lyžařských podmínek na Bukovce je zajištěna možnost využití sjezdovek ski areálu Lucifer.

Asi 5 km od penzionu se nachází lyžařský areál Špičák, kde si i ti nejnáročnější lyžaři přijdou na své. Přibližně 3 km od nás je dále lyžařský areál Severák.

Zimní dovolená v Jizerských horách – lyžařské stopy v blízkosti penzionu

Protože se nacházíme v Jizerských horách, kde se běhá Jizerská padesátka, samozřejmostí jsou lyžařské stopy, stačí si vybrat.

Nástup do lyžařských stop je téměř po vrstevnici. Čeká na Vás jeden z nejkrásnějších běžeckých areálů v Čechách – Jizerská lyžařská magistrála, jejíž délka je v současné době 155 km. Na každém významném rozcestí najdete přehledné orientační mapy s údaji o délce zbývající cesty k cíli a o možných dalších směrech. Občerstvení nabízejí sezónní kiosky, který bývají otevřeny o víkendech po celou sezónu.Penzion Lenka – letní dovolená v Jizerských horách

Jizerské hory nabízí množství vyžití nejen pro turisty ale také pro milovníky cykloturistiky. Jizerské hory nabízí terén, který je vhodný také pro děti, můžete si tak užít nádherné výlete s celou rodinou.

Turistika a cykloturistika

Velká část tras Jizerské magistrály vede po upravených cestách, které jsou vhodné nejen pro pěší turistiku, ale i pro cyklistiku. V ostatních sezónách nabízíme půjčování kol a novinky – motorové koloběžky. Cyklostezky jsou zde vyhlášené, a proto se zde každoročně koná i ČT Author Cup, který se jezdí asi 300 metrů od našeho penzionu.

Pro milovníky turistiky doporučíme vhodné výlety, ať už k překrásným vodopádům, nebo na přehradu, kde v okolí jezdí prázdninový vláček, kterým si pohodlně prohlédnete okolí.

Tipy na výlety:

  • Naučná stezka Vodopády Černé Desné – prochází kolem toku stejnojmenné řeky. Téměř dva kilometry kaskád, vody padající do hlubokých tůní, si rozhodně zaslouží pozornost.
  • Vodopády Jedlové – Nachází se cca 1 hodinu chůze od našeho penzionu
  • ZOO Liberec – nejstarší a svou členitostí rozhodně i jedna z nejkrásnějších ZOO u nás. Na návštěvu do Liberce vás zvou především vzácní bílí tygři. Zaujme Vás ale jistě i soví stezka, voliéry dravých ptáků, pavilon tropů, opic, žiraf, nosorožců a slonů či pavilon šelem.
  • IQ Land Liberec
  • Aquacentrum Babylon
  • Výletní areál Pěnčín, kde můžete navštívit souhrnnou prohlídku výroby skleněných perlí a kozí farmy, projet se vozem taženým koňmi, absolvovat projížďku vyhlídkovým vláčkem na blízkou rozhlednu Černá Studnice atd.